a zároveň výsledky priebehu ministerskej súťaže Do práce na bicykli 2015.
Na začiatku trochu štatistík. V Prešove sme spoločne najazdili v čase od 15.5 – 15.6. 2015 na bicykloch 20569 km a ušetrili sme 5142 kg Co2 na dopravných emisiách. Celkovo sa zapojilo 206 ľudí.
Družstvá z najväčším počtom kilometrov v ministerskej súťaži
1. ROJOBIKE 779.50 km
2. Speedteam 749.57 km
3. TAILORS ON BIKES 676.90 km
Družstvá z najväčším počtom kilometrov v kampani Kostitrasu
1. Dobrá Stopa 969 km
2. VIPERA lancuchus 871km
3. Vietor vo vlasoch 287km
Jednotlivci s najväčším počtom kilometrov v ministerskej súťaži:
1. Martin Fabian 482.57 km
2. Ladislav Francan 444.85 km
3. Viliam Šarossy 380.40 km
Jednotlivci z najväčším počtom kilometrov v kampani Kostitrasu
1. František Hruša 1520 km
2. Vladimir Drab 760 km
3. Štefan Racz 672 km
Čo sa týka týchto čísiel. Tí z Vás, ktorí sa už sa našej súťaže zúčastnili vedia, že i keď sú najazdené kilometre dôležitý ukazovateľ, nedá sa porovnávať len podľa nich. Keďže má niekto do práce 1 km a niekto iný zas 10 km. Preto si vážime každého kto sa zapojil a absolvoval všetky výhody ale aj nevýhody bicyklovania .
Ospravedlňujem sa všetkým účastníkom ministerskej súťaže Do práce bicykli, že sme ich nepozvali mailom na vyhodnocovanie. Organizátor súťaže nám oznámil, že mailové adresy nemôžeme dostať z dôvodov “ochrany osobných údajov”. Účastnícke tričká si môžete vyzdvihnúť na MSÚ, odbor dopravy, p. Miroslav Širgeľ.

21.júna sme tým, ktorí prišli odovzdali tričká a darčeky, tí ktorí neprišli alebo nemohli prísť si budú musieť počkať na ďalší termín. Tento včas oznámime na našej stránke a fb.
Počas posledného mesiaca sa aspoň pre mňa atmosféra v meste veľmi zmenila. Prečo ? Snažil som sa všetky nákupy , návštevy, pošty, úrady, pracovné aj osobné cesty obehať na bicykli. A stretával som veľa cyklistov. Pre mňa sa opäť mesto trochu zmenšilo, lebo ak si každú cestu odkrútim na bicykli, dostanem sa všade rýchlejšie. Mám mesto na dosah.
Čo sa nám a Vám spolu podarilo a čo prebehlo počas celej doby trvania Kampane ĎAKUJEME ŽE JAZDÍTE.
Raňajky pre cyklistov
ma prekvapili tým, ako sa ľudia napriek tomu, že sa ráno ponáhľali do práce a napriek tomu, že sa ráno sústredia na úplne iné veci, dokázali pri nás zastaviť. Baviť sa o tom, ako by mohlo byť mesto lepšie pre cyklistov, ako by také raňajky mohli byť každý deň, ako a čo by chceli zmeniť.
Počas troch dní sme rozdali 500 koláčov a 500 káv. Niekomu aj pribalili na desiatu.

Bezpečne do školy
pilotné podujatie prebehlo na základnej škole Kúpeľná. Programu sa zúčastnilo takmer 300 detí počas dvoch dní. Povedali sme si niečo o dopravnej premávke alebo aj o tom, čo si so sebou zobrať na bicyklový výlet. Deti dostali pracovné zošity mladého cyklistu, v ktorom sú vysvetlené všetky dôležité pojmy ako aj základné pravidlá bezpečného pohybovania sa na ceste.

Na bicykli s dobrým srdcom
pre mňa už druhý taký zážitok na ktorý som sa tešil. Opäť som nebol sklamaný, pretože je dôležité vidieť ako sa môžu ľudia aj v staršom veku stále niečo naučiť, chcieť sa zlepšiť , alebo iba tak pre radosť sa povoziť. Kedysi nás naši rodičia učili sa bicyklovať, teraz bol čas im to vrátiť .
Hudba pre cyklistov
Tak kto bol videl a počul, kto nebol môže sa pozrieť na videu. Môžem Vám povedať za celú našu kapelu že Vám Ďaakujeme za atmosféru, ktorú sa Vám podarilo vyrobiť pre nás a to na ozaj netradičných miestach. Hudobná skupina Cyklišťanka, sláčikový kvartet Kampaňolo a naša skvelá hosťujúca speváčka Katka Koščová hrali 12 x na 12 tich miestach po celom Prešove. Program sa neskôr preniesol aj do Martina, kde sa odohral program na ôsmych miestach. Dokopy 20 koncertov.

Rozprávky pre malých cyklistov
Braňa počuť rozprávať rozprávky je naozaj zážitok a to nielen pre deti ale aj ich rodičov.
Káva pre cyklistov
ja som vypil najmenej 100 káv . Pevne verím, že aj vy ste si nejakú niekde uchmatli. Viktor Štefančík a jeho kávovar boli s nami skrátka na turné s Cyklišťankou.
Kino pre cyklistov
Príjemné zakončenie dňa. Vyprataná hala v Lanovom centre mala naozaj svoju atmosféru. S výberom filmov opäť pomohli Nina a Peter z Kina POcity.

V máji sme zároveň absolvovali výbory mestských častí , vystúpili sme na mestskom zastupiteľstve, na základe čoho nás pozvali do cyklokomisie v meste Prešov. Ale o tom sme Vás informovali v článku „Čo mesto Prešov chystá pre cyklistov“.
Natočili sme 4 videá, ktorými sme vás chceli tak trochu poVzbudiť v tom, že stojí za to prepravovať sa na bicykli, i keď to nie je vždy ideálne. Dúfam, že Vás pobavili.
ĎAKUJEME ŽE JAZDÍTE.
Tomáš Paľo