Chceme, aby v našom meste boli lepšie podmienky pre cyklistov. Chceme, aby sa Prešovčania tešili z jazdy na bicykli po meste a aby sa nebáli v premávke. Chceme, aby bolo naše mesto moderné, zelené,  menej hlučné a menej prašné. Chceme, aby sme boli k sebe lepší a ohľaduplnejší.
NAŠE POŽIADAVKY
1. Riešiť prejazdy cyklistov cez križovatky.
2. Zlepšiť parkovanie pre bicykle.
3. Zlepšiť plynulosť jazdy po cyklistických cestičkách – cyklotrasy bez bariér
4. Realizovať nové cyklotrasy
5. Zriadiť Most pre cyklistov a peších, na Obrancov mieru.

Ak to chceš aj ty, tak sa  pridaj.  Samo sa to nespraví.  Ak cyklisti opäť nebudú kričať a dožadovať sa lepších podmienok pre cyklistickú dopravu ,  mesto neurobí nič.

TAKE AN ACTION  – MAY 2015,  krok 1

Ako  na to ?

Možností je veľa.  Veľmi jednoduchou cestou je osloviť svojich poslancov !  Najlepšie priamo počas zasadania výborov mestských častí.  Rozvrh kedy zasadajú je uverejnený na stránke mesta, alebo klikni priamom tu.
Príklady  listu ako osloviť poslancov výboru mestskej časti:
Výbor mestskej časti 1
Výbor mestskej časti 2
Výbor mestskej časti 3
Výbor mestskej časti 4
Výbor mestskej časti 4_most
Výbor mestskej časti 5
Výbor mestskej časti 6
Výbor mestskej časti 7

Toto sú len príklady písomného podnetu, ak Ti to nevyhovuje, napíš vlastný. Budeme radi, ak nám dáš vedieť. Na tejto stránke ich zverejníme, najlepšie aj s odpoveďou. PODNET JE MOŽNÉ ZASLAŤ AJ MAILOM. ADRESY NA POSLANCOV NÁJDETE TU.
Uisti sa, ako naložili poslanci príslušnej mestskej časti z Tvojou žiadosťou. Žiadaj písomnú odpoveď na svoju adresu, alebo sleduj verejné zasadania mestského zastupiteľstva.  My tam budeme tiež. A postoje poslancov budeme zverejňovať.
Chcete vidieť stručný zápis z posledného mestského zastupiteľstva. O čom rozprávali poslanci v časti Interpelácie poslancov 27.4.2015 ? Tu.

LVS